آموزش دوخت پرده در منزل

نمونه هایی زیبا و ساده برای دوخت پرده مناسب و شیک در منزل 

کد : 53
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 بهمن 1397
print
بازدید : 6802
ایده های نوروزی 

 امروز قصد داریم نمونه هایی زیبا و ساده را برای دوخت پرده در منزل با چرخ خیاطی خانگی خدمتتان معرفی کنیم.

در این نمونه ها مدل های مختلف چین یا پیلی را خواهیم دید که نمونه هایی زیبا و در عین حال ساده هستند و با چرخ خیاطی های خانگی هم می توانیم طرح مورد نظرمان را خیاطی کنیم.


دقت کنید که اگر از پارچه های توری استفاده می کنید سوزن مخصوص حریر و کمک پایه و برای دوخت پارچه های ضخیم یا مخمل یا جیر،  از سوزن با شماره های 90 یا 100 و کمک پایه برای حرکت راحت تر پارچه استفاده کنید.


- برای تمیز و سبک شدن کار، می توان بندهای حلقه چوب پرده را با نوارهای حریری بدوزیم. تا در پشت پرده قرار بگیرد.    

- برای شستشوی راحت تر و یا دادن تنوع در مدل، می توانیم حدود 20 تا 30 سانتی متر برای بالای پرده از جنس آهار دار مثل جیر در نظر بگیریم و پرده با چسب پارچه ای از پشت به حاشیه بالا متصل نماییم. در این حالت پرده حریر، منظم تر و شکیل تر قرار می گیرد. دقت کنید قسمت زبر چسب به پارچه جیر دوخته شود تا در هنگام شست و شو به حریر آسیب نزد و موجب نخ کش شدن آن نشود. 

- با نوارهای بالای پرده هم می توان تنوع و زیبایی خاصی ایجاد کرد. در طرح پیوست بندها بلندتر انتخاب شده و با طرح ضربدری و متقاطع دوخته شده.  

- نکته دیگه ای که در پرده ها تنوع ایجاد میکند، ایجاد تغییر در قسمت اتصال بندها به پرده است. در این طرح با اضافه شدن نواری دور بندها، فرم پاپیون به آنها داده شده.   

- می توانیم پیلی های درشت را یک یا چند چین ریز داده و برای ایجاد جلوه بیشتر از پارچه ی پرده ، دکمه هایی درست کنیم و در قسمت پیلی ها بدوزیم.  

- چین های ریز در قسمت پیلی ها می تواند از بالای پرده و یا حدود 20 سانتی متر پایین تر شروع شود. و می توانید چین های ریز را هم بیشتر کنید. 

print
ثبت 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
همه روزه از شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
ساعت کاری فروشگاه مرکزی کاچیران