-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در نمایشگاه مرکزی کاچیران کلاسهای آموزشی گلدوزی، چهل تکه دوزی و کار با چرخ خیاطی برگزار می باشد.

شماره تماس: 66463855

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه شلوار جین را با چکمه ست کنیم؟

1- پایین پای شلوار جین را 2 بار به بیرون تا بزنید تا یک لبه نازک ایجاد کنید. تا زدن پایین شلوار یکی از ساده ترین و رایج ترین روش های ست کردن شلوار جین تنگ با چکمه های مچی است. لبه پایینی شلوار را دقیقاً بالای مچ پا قرار دهید تا با اندازه یک نوار نازک بالاتر از چکمه باشد.
تا زدن لبه شلوار برای افرادی که پاهای بلند دارند عالی است. اگر پاهای کوتاه تری دارید ، سعی کنید قسمت تا شده را کوچکتر از (2.5 سانتی متر) نگه دارید تا از کوتاه شدن پا خودداری کنید.

2- لب پایین شلوار را به داخل تا بزنید و روی چکمه قرار دهید تا حدود 2.5 سانتی متر روی چکمه را بپوشاند و تا کشیده تر به نظر برسد. 
بهتر است شلوار جین را فقط یک بار تا بزنید تا برجسته نشود.
برای ثابت نگه داشتن تا در طول روز بهتر است قسمت تا خورده را اتو بزنید.
3- از قرار دادن پایین شلوار در چکمه خودداری کنید. اگرچه ممکن است قراردادن شلوار جین خود داخل چکمه ها وسوسه کننده باشد، انجام این کار در واقع می تواند باعث کوتاه تر شدن پاهایتان شود.
این موضوع حتی در مورد شلوار جین تنگ ، که به راحتی داخل چکمه قرار میگیرند نیز صادق است. 
انتخاب شلوار جین مناسب
اگر می خواهید شلوار جین را با چکمه مچی ست کنید، یک شلوار جین تنگ یا راسته را انتخاب کنید. آنها فرم بدن  شما را به خود میگیرد و مدت طولانی حالت خود را از دست نمی دهد. 
شلوار جین تنگ بهترین گزینه است زیرا آنها کشی هستند و در قسمت زانو حالت خود را از دست نمی دهند. با این حال ، شلوار جین راسته می تواند به ایجاد ظاهری کلاسیک و آرام تر کمک کند.

می توانید شلوار جینی را انتخاب کنید که دمپای آن گشاد است. این مدل از شلوارها در قسمت بالا تنگ تر و فرم بدن می باشد و از قسمت زانو کمی گشاد می شود. در نتیجه آن را کمی بلندتر بگیرید تا روی چکمه ها را کمی بپوشاند.
اگر یک شلوار جین قدیمی تر دارید ، می توانید با استفاده از یک قیچی تیز ، شلوار جین خود را درست کنید و آن را دقیقا بالای مچ پا برش دهید. از یک نوار و مداد استفاده کنید تا قسمتی را که می خواهید حذف کنید.
اطمینان حاصل کنید که سجاف حداقل 2.5-3.8 سانتی متر از زمین فاصله دارد. ابتدا شلوار جین خود را بپوشید. در حالت ایده آل ، قسمت تحتانی هر پا باید در قسمت میانی مچ پا قرار داشته باشد. اگر پایین آن در حال تماس با زمین است ، شلوار جین شما خیلی بلند است. 
اگر شلوار جین شما خیلی بلند است ، می توانند اطراف مچ پا شما را جمع شده و بچرخد  و باعث می شود پاهایتان کوتاهتر از آنچه به نظر می رسد باشد.

انتخاب بهترین چکمه ها

چکمه ای را با پاشنه انتخاب کنید که حداقل 5 سانتی متر پاشنه داشته باشد. برای کشیدگی پاها و افزودن قد بهتر است یک چکمه مچ پا را انتخاب کنید که کمی بلندتر از یک جفت کفش معمولی است. 
برای پوشیدن شلوار جین به دنبال چکمه ای باشید که تا بالای قوزک پا را بپوشاند. بعضی از چکمه ها کوتاه تر از مچ پا هستند که بیشتر مناسب پوشیدن با دامن و لباس است. چکمه های بلندتر از مچ پا را انتخاب کنید زیرا بهترین گزینه برای شلوار جین هستند.
اگر چکمه ها پایین تر از قوزک پا باشند ، می توانند پاهای شما را کوتاه تر جلوه دهند زیرا قسمت بیشتری از پا را نشان می دهد.
چکمه های قهوه ای را با شلوار جین آبی سنگ شور ست کنید تا ظاهری آرام و با وقار داشته باشید. اگرچه تقریباً هر رنگ شلوار جین را با چکمه های مچی می توانید بپوشید ، چکمه های قهوه ای ست شده با شلوار جین آبی، یک سبک کلاسیک و راحت است. سعی کنید با یک چرم قهوه ای متوسط یا چکمه جیر، یک جین سنگ شوی یا اسیدی انتخاب کنید. 
همچنین می توانید چکمه ای را انتخاب کنید که مطابق با رنگ شلوار جین باشد تا پاهای شما را بسیار کشیده نشان دهد. اگر می خواهید پاهایتان بلندتر به نظر برسد ، رنگ پوتین های خود را با جین خود تطبیق دهید تا ظاهری تک رنگ ایجاد کنید. همچنین می توانید چکمه خود را با پاشنه بلندتر انتخاب کنید تا جذاب تر شوید. 
ساده ترین راه برای این حالت پوشیدن یک چکمه مچی سیاه با یک شلوار جین تنگ سیاه است. هر دو شلوار جین و چکمه ها یک رنگ هستند و به شما کمک می کنند تا پاهای شما بلند و باریک به نظر برسند.


چه پارچه و چه نخي براي گلدوزي با چرخ خياطي مناسب است؟

بطور معمول از پارچه هاي كتاني، پنبه اي براي گلدوزي استفاده ميشود ولي مرسوم است كه از پارچه هاي شماره دوزي كانت بالا هم استفاده شود، فقط پارچه نبايد كشي باشد. پارچه هايي مانند الياف مصنوعي و يا مخمل را نيز مي توان براي كارهايي كه مورد استفاده مستمر نمي باشند انتخاب كرد. همچنين براي روميزي از پارچه هاي كتاني و پشمي لطيف و ريز بافت و براي لوازم مانند رو تختي، پرده، كوسن و مانند آنها از پارچه هاي كتاني مي توان استفاده كرد.

چه پارچه و چه نخي براي گلدوزي با چرخ خياطي مناسب است؟

نحوه دوخت کوسن و بالشتک

شما میتوانید با استفاده از  ایده های بسیار ساده و در عین حال خلاقانه، به  تزیین اتاق و دکوراسیون با توجه به مبلمان و وسایل منزلتان بپردازید. ما اینجاییم تا این ایده های ساده را به شما آموزش دهیم. در این بخش دوخت کوسن های بسیار ساده و زیبا را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه دوخت کوسن و بالشتک

ساماندهی و نگهداری پارچه ها


"الین لپسون : با طراحی خلاقانه نشان دهید که در محیط کارتان چه کسی رئیس است". 
چنانچه شما عاشق خیاطی و پارچه ها هستید، ظرف مدت کوتاهی انواع متنوعی از پارچه ها در اطرافتان جمع خواهد شد.

ساماندهی و نگهداری پارچه ها

دوخت شلوارک همراه با الگو

تمام آنچه مورد نیاز این پروژه است عبارت است از یک متر پارچه و یک ساعت زمان، تا در نهایت یک شلوارک کامل داشته باشید. این پروژه ساده که مثل اب خوردن اماده می شود می تواند هم برای خودتان مورد استفاده قرار گیرد و هم به دوستانتان هدیه بدهید.
دوخت شلوارک همراه با الگو

آموزش پایه چشمه دوزی

این پایه در گلدوزی کاربرد دارد و روی صفحه دوخت قرار می گیرد. هنگام استفاده از این پایه، ابتدا پارچه را در کارگاه قرار داده سپس با بشکاف سوراخ کوچکی در پارچه ایجاد نمایید که مرکز چشمه خواهد بود.
آموزش پایه چشمه دوزی

روغن کاری و تمیزکاری چرخ خیاطی

در صورت استفاده مداوم از چرخ خیاطی، باید بعد از هر 5 ساعت روغن کاری شود. اما چرخ هایی که مدت ها از آن استفاده نشده است باید قبل از استفاده روغن کاری شود.

روغن کاری و تمیزکاری چرخ خیاطی

فرم ظاهری انواع سوزن در چرم دوزی

در چرم دوزی و ضخیم دوزی با استفاده از چرخ های خانگی، از یک نوع سوزن به نام LR استفاده می شود اما در چرخ های چرم دوزی فرم ظاهری سوزن متنوع بوده و شکل های متفاوتی در دوخت ایجاد می کند.
فرم ظاهری انواع سوزن در چرم دوزی

معرفی و آموزش کار با پایه قیطان دوزی

پایه قیطان دوزی دارای سه شیار است که قیطانها درون این شیارها قرار می گیرد. قیطان دوزی، برای تزیین حاشیه لباسها مانند مانتو و بلوز زیبایی خاصی ایجاد می کند.

معرفی و آموزش کار با پایه قیطان دوزی

دوخت روتختی زیبا و آسان دو تکه، قسمت تشک و قسمت چین پایین

معمولا  شستشوی روتختی به صورت مداوم به دلیل بزرگ بودن مشکل است. با ایده هایی که امروز می بینیم این پیچیدگی حل می شود و روتختی های زیبا و مرتب خواهیم داشت.
دوخت روتختی زیبا و آسان دو تکه، قسمت تشک و قسمت چین پایین

ایده های جدید برای ساخت و تزیین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، ایده هایی رو خواهیم دید برای تزیین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین

ایده های جدید برای ساخت و تزیین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین

گل های تزیینی برای سفره هفت سین

روزها کمابیش بهاری شده اند و همه بسیار سرگرم آماده شدن برای شروع سال جدید هستیم.
امروز گلهای پارچه از جنس فوتر یا نمد نازک رو خواهیم دید. این گلها ساده و سریع آماده می شوند و زیبایی خاصی دارند.
گل های تزیینی برای سفره هفت سین

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
همه روزه از شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
ساعت کاری فروشگاه مرکزی کاچیران